Ahmet Rasim Küçükusta (@drahmetrasim )

Ahmet Rasim Küçükusta

Bio Prof. Dr. Ahmet Rasim Kucukusta Tweetler, sadece bilgilendirme amaçlıdır, tıbbi tavsiye değildir. Mizah duygusu olmayanlar gelmesin.
Konum www.ahmetrasimkucukusta.com
Tweetler 63,6K
Takipçiler 200,2K
Takip ettikleri 83
Hesap açılış 06-12-2011 21:22:00
ID 430182209

Twitter Web App : Pfizer tarafından üretilen Paxlovid isimli ilacı aldıktan sonra semptomları gerileyen ve testleri de negatifleşen bazı hastalarda belirtilerin tekrar ortaya çıkması ve virüs saçmaya başlamaları araştırılıyor.
msn.com/en-us/money/ot…

Twitter for iPhone : Tıbbın değiştirilmesi teklif dahi edilemeyecek prensipleri yerle yeksan oluyor. Ege Ü’de el değmeden muayene dönemi başladı.

Twitter Web App : İnsanları her en küçük şikayette hastanelere gitmeye teşvik ederek, bol kepçe gereksiz tahlil-tetkik, tarama ve çekaplarla sağlıklı bir toplum yaratılamaz. Bunun yolu, halkı kaliteli gıdalarla sağlıklı beslenmeye, hareketli olmaya, sigara-alkolden uzak durmaya özendirmekten geçer

Twitter Web App : Yumurta, protein yapı taşları olan eksiksiz bir B vitamini ve amino asit yelpazesi sunar. D vit ve selenyum gibi birçok gıdada bulunmayan bazı besin maddeleri içerir ve daha uzun süre tok tutar; bunun için de kahvaltının olmazsa olmazıdır.
Yarın sabah yumurta yemeyi unutmayın!

Twitter Web App : Şeker hastalığının neden ağır Kovid' e sebep olduğunun teknik izahı, meraklıları için.
cell.com/cell-metabolis…
Türkçesi: Kovid' e yakalanma ve hastalığın ağır seyretmesinde şeker metabolizması çok önemli.

Twitter for iPhone : Piontek’ten 3 hafta sonra şiddetli öksürük nöbetleri başlayan ve benim BOOP düşündüğüm, kortizonla kısa zamanda akciğer infiltrasyonları düzelen 40 yaşında bir hastam oldu. Piontek ilene kadar alakalı bilemiyorum.

Twitter Web App : '12 yıl önce astım teşhisi konarak ömür boyu ilaç kullanacaksın' denilen ama benim senin hiçbir ilaca ihtiyacın yok diyerek gönderdiğim ve bugüne kadar da hiçbir şikayeti olmayan öğretmen hastam H. Elif tekrar geldi. Bu kez bronşit için birkaç ilaç verdim. 12 yıl sonra gel dedim.

Twitter Web App : Uzaktan, el değmeden hasta muayene dönemi başlamış ama göreceksiniz bunu bile arayacağımız günler gelecek. Bir sonraki aşama, insanların internet üzerinden araştırıp soruşturup kendilerine teşhis koydukları 'gugıl doktorluğu' dönemidir. Demişti dersiniz.

Twitter for iPhone : Tıbbın değiştirilmesi teklif dahi edilemeyecek prensipleri yerle yeksan oluyor. Ege Ü’de el değmeden muayene dönemi başladı.