Cemile Bayraktar (@cemilebayraktr )

Cemile Bayraktar

Bio İlâhiyat, Ortadoğu Uluslararası İlişkileri. Şarkul Avsat Türkçe
Tweetler 110,3K
Takipçiler 128,0K
Takip ettikleri 1,6K
Hesap açılış 09-05-2009 19:03:05
ID 38907127

Twitter for iPhone : Önceki 2 tweet’ime ek olarak, madalyonun bi de diğer yüzü var; 3 gün önce falanca yaşındaki zor yürüyen Bülent Ersoy’a şemsiye tutuldu diye kazan kaldırıp “şanlı ordumuz aaa” diyenler, “Sezen ne dedi ki ya hu” rahatlığında.
Ben olayda taraf değilim de ikiyüzlülüğümüze bozuluyorum

Twitter for iPhone : 3 yıl emek verip İslamofobi’nin kitabını yazdım ama “Rahatsız edici şarkı sözleri A deyince dine hakaret oluyor da B deyince olmuyor mu?” diye sorduğum için linç yiyorum. Bu kadar üzücü olmasa gülerdim, bana göre dine sahip çıkmak slogan atıp popülizm yapmak değil çalışmaktır

Twitter for iPad : Bu programda yorumcusu Cemil Barlas;
“Arkadaşlar neden ortalamaları yazmayıpta aşağıda %36 olarak toplamı yazıyorsunuz”
Sunucu
“Yok abi ya %36 sadece Türkiye’nin enflasyon rakamı”
Dedikten sonra hiç utanmadan aslında enflasyon tüm dünyanın sorunu diyerek hayatlarına devam ettiler

Twitter for iPhone : Her olaydan “din kavgası” çıkartabilmek turkish.aawsat.com/node/3417086
Dindar kesimin de seküler kesimin de baskıcılığını tecrübe ettik, aslında sorun din ya da sekülarizmden değil kişi/grupların baskıcılığından kaynaklanıyor, bu birbirine karşı ama birbirinin aynısı kitle mi kapatılsa?

Twitter for iPhone : Bahadır Odabaşı’nın babası suçlu mu değil mi bilemem ama hiçbir çocuk âilesinden dolayı zor yaşam şartlarına itilmemeli... 16 yaşında bir çocuğun intiharı, babası/âilesi KHK’lı diye görmezden gelinmemeli. 16 yaşındaki gençleri böyle değil başka şekilde anlamalıyız.

Twitter for iPhone : Her olaydan “din kavgası” çıkartabilmek turkish.aawsat.com/node/3417086
Dindar kesimin de seküler kesimin de baskıcılığını tecrübe ettik, aslında sorun din ya da sekülarizmden değil kişi/grupların baskıcılığından kaynaklanıyor, bu birbirine karşı ama birbirinin aynısı kitle mi kapatılsa?

Twitter for Android : Alır yürür sıcak mavisi gökyüzünün
Kuşlar döner uzun yağmurlardan sonra bir gün
Bir yer sızlar yanar içinde büsbütün
Her şeye rağmen ellerin üşür
Üşürse beni unutma

Gülten Akın

Twitter for iPhone : Kar yağıyor, şiir bu kadar... 😍

Twitter for iPhone : Terbiyesizlik ve cehalet arasında doğru orantı vardır. Cümle içinde 2 tırnak işareti (“”) arasındaki ifadenin alıntı olduğunu bilmeyenlerden, kendileri gibi düşünmeyenlere söz değil hakaret ulaşması normal, anormal olan komplocu hezeyanları nedeniyle her gün insanların ölmesi

Twitter for iPhone : Allah doktorlara sabır versin, 2 yıldır şiddet dahil her zorluğu yaşadılar, buna rağmen aşı karşıtları için hâlâ uğraşıyorlar.
Tweet’ime yazılan yorumların bazılarına şöyle bi baktım ve hiç umursanacak gibi değiller de sağlıkçılar bu kadar hakaretin sürekli muhatabı ve çalışanı:(

Twitter for iPhone : Aşısızlara PCR testini neye göre kaldırıyorsunuz? Aşı yaptırmama tercihtir ama aşılıların neden hakkına giriyorsunuz, o zaman neden aşı yaptıranlar“risk alıp”aşı yaptırdı? Biz dikkat edenler ve aşılılar, konuya komplo olarak yaklaşanların tercihini niçin sırtımızda taşıyacağız?

Twitter for iPhone : Gerçekten ülkeye huzur gelmez, Bülent Ersoy yaşını başını almış biri, bir subay nezaketen şemsiye tuttu diye kazan kaldırılıyor 🤦🏻‍♀️
Vaktiyle er olarak askere gönderilen çocuklar askerlik yerine (her asker değil tabi) asker eşlerinin çantasını taşırken nerdeydi bu gereksiz duyar?

Twitter for iPhone : Vekiller toplanıp maaş/bütçe görüşmelerini yapamamış, 2 aydır kirasını verememiş biriyle görüştüm, biri maddi destek olmuş kira ödenmiş”2 aydır ilk defa bu gece rahat uyudum”dedi.
Hiç değilse 1 kez size oy vermiş geceleri uyuyamayan insanları düşünün de az rahatınızdan ödün verin