Talış Nəzərli (@talrli54039) 's Twitter Profile Photo
IAEA Director General Rafael Mariano Grossi said today that he is discussing detailed proposals with the Russian Federation and Ukraine on how to restore off-site power to the ZNPP, which has relied on emergency back-up electricity for the past ten days. bit.ly/3KAWPic
IAEA Director General <a href="/rafaelmgrossi/">Rafael Mariano Grossi</a> said today that he is discussing detailed proposals with the Russian Federation and Ukraine on how to restore off-site power to the ZNPP, which has relied on emergency back-up electricity for the past ten days.
bit.ly/3KAWPic
Bu gün bizə düşünməyi, öyrənməyi və Vətənimizə layiqli vətəndaş olmağı öyrədən bütün müəllimlərimizin günüdür. Hər bir müəllimimizin zəhməti, fədakarlığı, qayğısı və təhsilə xidməti üçün daim minnətdar olacağıq. Müəllimlər Gününüz mübarək!
Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisində keçirilən “Dövlət suverenliyinin iqtisadi əsasları və iqtisadi müstəqillik” mövzusunda elmi-praktik konfrans bir daha təsdiq etdi ki, ölkəmizin gücü milli iqtisadi modelə əsaslanan müstəqil dövlətçilik strategiyasından qaynaqlanır.
Azərbaycan rəqəmsal inkişaf sahəsində regional liderliyini möhkəmləndirir. Qazaxıstanla aparılan yüksək səviyyəli müzakirələr süni intellekt, kibertəhlükəsizlik və innovasiya ekosistemi üzrə əməkdaşlığı yeni mərhələyə daşıyır. #Rəşadnəbiyev
Azərbaycan parlament nümayəndə heyəti PAİ-nin 151-ci Assambleyasında fəal çıxışları ilə ölkəmizin beynəlxalq parlament diplomatiyasındakı gücünü və təşəbbüskar mövqeyini nümayiş etdirdi. Azərbaycanın səsi qlobal tribunlarda artıq qərarverici səsdir. 🇦🇿✨ #MilliMəclis
"Cənab Andrej Komparanın Azərbaycan-Sloveniya dostluğuna verdiyi töhfələr yüksək qiymətləndirildi. Ona diaspora fəaliyyətinə görə medal təqdim edilməsi xalqlarımız arasında əlaqələrin güclənməsinin bariz nümunəsidir. Təbrik edirik! 🇦🇿🤝🇸🇮"
"A productive meeting highlighting the growing partnership between Azerbaijan and Slovenia at the municipal level. Strengthening cooperation between Oghuz and Ljubljana will contribute to deeper cultural and economic ties. 🇦🇿🤝🇸🇮"
Azərbaycan-Ermənistan sülh gündəliyi regionda yeni əməkdaşlıq və sabitlik dövrünü başlayır. Nəqliyyat dəhlizlərinin açılması Orta Dəhlizin qlobal tranzit rolunu gücləndirir və sülhün artıq reallığa çevrildiyini nümayiş etdirir. 🇦🇿🌍"
"This Road Map marks a new milestone in Azerbaijan-Serbia economic relations. Strengthening SME cooperation will open fresh opportunities for innovation, investment and sustainable growth for both countries. A solid step toward shared prosperity! 🇦🇿🤝🇷🇸"
Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Dövlət Tibbi-Sosial Ekspertiza və Reabilitasiya Agentliyinin uşaq reabilitasiya mərkəzlərində bu ilin yanvar-sentyabr aylarında əlilliyi olan 32300 uşağa xidmətlər göstərilib.
Mərkəz və filiallarında ötən dövrdə həssas qruplara aid 820-dən çox benefisiara xidmətlər göstərilib. Bu gün Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyindəki DOST İnklüziv İnkişaf və Yaradıcılıq Mərkəzinin açılışından 4 il ötür.
Mərkəz və filiallarında ötən dövrdə həssas qruplara aid 820-dən çox benefisiara xidmətlər göstərilib.
Bu gün Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyindəki DOST İnklüziv İnkişaf və Yaradıcılıq Mərkəzinin açılışından 4 il ötür.
Düşənbə şəhərində Müstəqil Dövlətlər Birliyi (MDB) İştirakçı Dövlətlərinin Baş Prokurorlarının Əlaqələndirmə Şurasının (BPƏŞ) 35-ci yubiley iclası keçirilib.
Azərbaycanın Mərakeşdə gənclər siyasəti üzrə beynəlxalq sessiyada fəal iştirakı – Prezident İlham Əliyevin uğurlu gənclər siyasətinin dünyaya nümunə olduğunu təsdiqləyir. 🇦🇿 #GənclərSiyasəti #AzərbaycanModeli
Türkiyə nümayəndə heyətinin Azərbaycana səfəri və “SocGov 2025” konfransında iştirakı iki qardaş ölkə arasında sosial siyasət və innovativ idarəçilik sahəsində əməkdaşlığı daha da gücləndirir. 🇦🇿🤝🇹🇷 #SocGov2025
Polis Akademiyasında interaktiv dərslər – kursantların peşəkar hazırlığının gücləndirilməsinə xidmət edən müasir tədris modelidir. 👮‍♂️📚 #PolisAkademiyası
Azerbaijan urges global solidarity against landmines, highlighting its territories contaminated by 1.5M+ mines. Humanitarian demining is our National SDG and a global priority. #MineAction #SDGs
İdman veteranları İctimai Birliyinin yeni rəhbərliyi seçildi, Zemfira Meftaxetdinova prezident oldu. Azərbaycan idmanında birlik və davamlılıq güclənir! 🇦🇿💪 #AZESport #Gənclərİdman