Силвестер(@judgeDred_) 's Twitter Profileg
Силвестер

@judgeDred_

био. ил не био. не сечам се...

ID:4249904416

calendar_today22-11-2015 13:29:03

1,5K Tweets

1,9K Followers

3,0K Following

Follow People
Mihajlo Sirgoski(@sirgoski) 's Twitter Profile Photo

Се додека Влатко Стефановски свири во МКЦ, а whothefuckis Ацa Пејовиќ ја полни саката Борис Трајковски, се дотогаш ќе живеете во септичка јама од држава.
Мизерија на левел 1000.
Толку од твитот

account_circle
Силвестер(@judgeDred_) 's Twitter Profile Photo

Дечки HELP:

На кој линк можам да ја гледам утакмицата МК - Португалија вечерва?

🙏

account_circle
Силвестер(@judgeDred_) 's Twitter Profile Photo

Реплика од ПРЕСПАВ:

-Миле, имаш пробано лоша ракија?
-Имам.
-И, каква е?
-Уба’!


account_circle
Силвестер(@judgeDred_) 's Twitter Profile Photo

Постои огромна разлика меѓу ‘неотповиклива” и “понудена” оставка!

Сака некој да се обложи дека “понудената” оставка на Филипче нема да биде прифатена од Владата?

account_circle
Sinisa Kovacevic(@SinisaKovacevi6) 's Twitter Profile Photo

Mangupi nisu nabildovani prinčevi teretana,drogirani i srditi,u stanju da za pogrešno protumačen pogled pucaju u noge,okićeni tetovažama nacionalnih i religijskih insignija.Mangupi su momci iz dobrih kuća,obrazovani i načitani ali spremni za ponoćna iskusenja u kafani i na ulici.

account_circle
Силвестер(@judgeDred_) 's Twitter Profile Photo

треба сериозно да размисли за менување на терминот со некој посоодветен на реалноста.
Па никој нема 400 или 800 пријатели во животот бе!
Еве на пример, би бил сосема соодветен, барем за Македонија.

account_circle
Силвестер(@judgeDred_) 's Twitter Profile Photo

Ова за вакцинацијата уште утре во Ниш, без закажан термин... кружи инфо дека вакцините на АстраЗенека се со рок до утре. Затоа Србија се труди да ги потроши наменски, и секоја чест за тоа! 🙏
Ама чисто да си знаете. Сеуште се во рок, кој може нека оди утре во Ниш!

account_circle
Силвестер(@judgeDred_) 's Twitter Profile Photo

И официјално:
Со ова темпо, 70% од населението во Македонија ќе се вакцинира заклучно со 27 февруари 2063 година!!!
Ко преживи, причаче!

Проверете на Covidvax.live

И официјално: Со ова темпо, 70% од населението во Македонија ќе се вакцинира заклучно со 27 февруари 2063 година!!! Ко преживи, причаче! Проверете на Covidvax.live #ЧудеснаЗемјоМоја
account_circle
Elena 🔱(@tikvazelena) 's Twitter Profile Photo

Овие што не чуле за Балашевиќ им љубоморам сега кога ќе се раслушаат песни, стихови, расчитаат романи.
Иљада нови волшебни светови имаат за откривање.

account_circle